
Veel beleggers ervaren momenteel een achterblijvend rendement. De oorzaak? Een (nog steeds) te grote blootstelling aan Amerikaanse Big Tech en een zwakke dollar. Bij Mpartners kiezen we bewust een ander pad: Europa & Value.
Het beursjaar 2025 was uitstekend voor Value en onze portefeuilles. Ook de start van 2026 zet deze trend duidelijk door. Terwijl veel beleggers momenteel rendement laten liggen, profiteren wij van Europese kwaliteit. Ontvang hier onze actuele rendementen
Onze aanpak is niet gestoeld op de waan van de dag, maar op een methodiek die wij al meer dan 15 jaar hanteren. Wij zoeken naar bedrijven die niet alleen een storm kunnen doorstaan, maar er sterker uitkomen. Terwijl veel beleggers rendement laten liggen door vast te houden aan overgewaardeerde sectoren, profiteert onze strategie van de onderbelichte kwaliteit op de Europese markten.
Wat houdt dit precies in?
Wij baseren onze keuzes niet op sentiment, maar op fundamenteel gezonde bedrijven met cijfers die voor zich spreken:
Gezonde balans (Net Debt / EBITDA van 1x): In een wereld waar schuldenlasten zwaar kunnen wegen, selecteren wij bedrijven met een zeer lage schuldgraad. Een verhouding van 1x betekent dat een bedrijf in theorie binnen één jaar zijn nettoschuld kan afbetalen met de operationele winst. Dit biedt een grote veiligheidsmarge.
Aantrekkelijke waardering (K/W van ~12x): Terwijl de Amerikaanse markt vaak multiples van 25 of 30 ziet, vinden wij in Europa kwaliteitsbedrijven voor minder dan de helft. Dit beperkt het neerwaartse risico en vergroot het potentieel voor koersherstel.
Solide inkomsten (4% dividendrendement): Een dividend van gemiddeld 4% is niet alleen een beloning voor de aandeelhouder, maar ook een teken van financiële discipline en een voorspelbare kasstroom.
Vooruitblik op de rest van 2026
Het momentum van januari en februari geeft ons veel vertrouwen. De combinatie van Europese onderwaardering en de kracht van waarde-aandelen creëert een uniek instapmoment voor beleggers die rust en rendement willen combineren.
Beleggen gaat volgens ons niet om het volgen van de massa, maar om het herkennen van waarde waar anderen die laten liggen. In 2026 blijven wij doen waar we goed in zijn: met beide benen op de grond kiezen voor Europese kwaliteit.








